بازاریابی شبکه های اجتماعی

  یکی از مسائلی که این روزها باید به آن توجه جدی داشت، نقش شبکه های اجتماعی در بهبود اقتصادی یک کسب و کار یا نزول آن است.

  این بدان منظور است که شبکه های اجتماعی به عضوی غیر قابل انکار از زندگی انسان های امروزی تبدیل گشته است یعنی هر کجا که شما شبکه های اجتماعی را مخاصب قرار دهید می توانید کاربرانتان را نیز در انجا بیابید.

  قطعا خودتان هم بسیار مشاهده کرده اید، افرادی را که در خیابان، مترو، اتوبوس و … همه نیازمندی های خود را از گوشی های هوشمند موبایل شان طلب می کنند. آن ها جدا در گوشی های موبایل شان چه می خواهند ؟ یا دنبال مطلبی هستند و آن را در گوگل سرچ کرده اند و یا مشغول گشت و گذار در شیکه های اجتماعی محبوب شان نظیر اینستاگرام، تلگرام ، فیسبوک و … هستند.

  این جایی است که اگر به دنبال تبلیغ برای محصول یا خدمات خود می گردید، راحت تر می توانید مخاطبانتان را آنجا بیابید و محصولات و خدمات خود را با آن ها عرضه کنید.

  این عمل عرضه کردن محصولات و خدمات بسیار ساده است ولی یک نکنه کلیدی که باعث موفقیت در این کانال بازاریابی می شود، مداومت در انجام کار است، یعنی باید طبق یک برنامه منظم در این شبکه های اجتماعی فعال باشید، حتی اگر فکر می کنید در چندین شبکه اجتماعی فعالیت بکنید بهتر است، حتما باید این کار را انجام دهید.

  قسمت سخت کار شاید آنجا باشد، که اگر چندین اکانت شبکه های اجتماعی داشته باشید ، مثلا 1 اینستاگرام، 1 فیسبوک و 1 لینکدین شاید به خودتان بگویید، یعنی واقعا من باید هر روز به این اکانت ها وارد شوم و پست بگذارم ؟؟؟ بله قبول داریم شاید این تعدد اکانت ها و محیط های مختلفی که با آن سر و کله می زنید باعث کدورت خاطرتان شود و ترجیح دهید که همه آن ها را در یک پلتفرم واحد مدیریت کنید، و در این موقع است که ابزارهای بازاریابی دیجیتال به کمکتان می آید.

  مثلا می توانید با تهیه یک نرم افزار بازاریابی شبکه های اجتماعی ، تمامی اکانت های شبکه های اجتماعی خود را در آن اضافه نموده و در آن پلتفرم، به صورت منظم همه شبکه های اجتماعی خود را یکجا مدیریت نمایید، برای آن ها از قبل برنامه ریزی نمایید، پست بگذارید یا تنظیم کنید که در فلان موقع و فلان ساعت و دقیقه پست مورد نظرتان در شبکه اجتماعی مورد نظرتان (مثلا توییتر) منتشر شود. جالب است !!!

  یا در مورد اینستاگرام ، یکی از شبکه های محبوب ایرانی ها، باید بگوییم که با نرم افزار بازاریابی اینستاگرام فعالیت در اینستاگرام خیلی راحت تر از ثبل شده است، یعنی شما به راحتی می توانید از قبل پست های اینستاگرامتان را زمان بندی کنید، یعنی پیغام های دایرکت اتوماتیک بفرستید یا به صورت اتوماتیک فالو یا آنفالو نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *